instructions

Instructions - Neil Gaiman (Illustrated by Charles Vess)

Во оваа воодушевувачка сликовница, лирската поема на Нил Гајман води еден почетник патник низ маѓепсаната шума од бајка – низ бујни градини, застрашувачки замок и преку опасна река – да го најде патот повторно дома.

Илустрирано во целосна боја од Чарлс Вес, „Инструкции“ содржи бујни слики од митски суштества, волшебни предели и принцези од конзерва. Неговата порака за вредноста на храброста, духовитоста и мудроста го прави совршен подарок.

384 ден

Кошничка

Најава

Немате профил?

Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber
Продавница
0 items Кошничка
Мој Профил