12 days of christmas

Mr. Men: 12 Days of Christmas

Секоја година Mr. Muddle се впушта во страшна кавга. Тој едноставно не може да се сети кога е Божиќ. Тој никогаш не може да го добие вистинскиот ден или вистинскиот подарок за таа работа.

Но, оваа година Mr. Muddle има план. План за да бидете сигурни дека ќе го добие вистинскиот ден за Божиќ …

Mr Men and Little Miss Celebrations го запознаваат децата со сите возбудливи прилики што ги слават луѓето, вклучувајќи родендени, Божиќ, Ноќта на вештерките, Велигден, спортски настани … па дури и патување на Месечината.

Овие шарени авантури ќе ги израдуваат децата од две години и нагоре. Задебелени илустрации и смешни приказни ги прават Mr Men and Little Miss Celebrations совршено искуство со времето.

Дали сте ги собрале сите прослави на Mr Men and Little Miss Celebrations?

299 ден

Продавница
0 items Кошничка

Кошничка

Затвори

Најава

Затвори

Scroll To Top
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp WhatsApp Telegram Viber